WhatsApp ile Hemen Ulaş!

İade ve Değişim

İade ve Değişim İşlemleri

 

Ürün İade işlem Süreci

 

 

 Temel kural olarak satın almış olduğunuz ürünü, teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde www.orsanparca.com 'un düzenlemiş olduğu  fatura ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile birlikte iade edebilirsiniz.

 

İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ.

" İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır."

 

*Ürün İadelerinde Kargo Ücretleri Müşterilerimize Aittir.

 *İade ve Değişim İşlemlerinde Ürün Faturası ile Beraber Gönderilmelidir. Faturasız herhangi bir işlem yapılmamakadır.

 

 Genel İade Ve Değişim Şartları

* İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

* Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) ürün üzerindeki etiketleri sökülmüş, araç üzerinde denenmiş, herhangi bir şekilde zarar görmüş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise, ürünü size teslim eden kargo şirketi ile geri gönderilmesi halinde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır."

* Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, lütfen ürün üzerinde kişiselleştirmek adına değişiklikler yaptırmayınız. Bunlar iade sürecinde sıkıntı yaratmaktadır.

 

İade İşlemleri

* Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürün üretici ya da ithalatçı firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.

* İade işleminiz yapıldığı takdirde bu alışverişten kaynaklı almış olduğunuz hediye çeki ve hediye puanlarınızın tamamı hesabınızdan düşülecektir."

 

Garanti

orsanparca.com ürünlerin sadece perakende satışını gerçekleştirmektedir. Tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri bu firmalar ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır. Ürünün garantisinden direkt olarak ithalatçı veya imalatçı firmalar sorumlu olup, orsanparca.com bu servisler tarafından gelen raporlar doğrultusunda hareket etmekle mükelleftir.

 Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.