• TESLİMAT BİLGİLERİ
  • İADE VE DEĞİŞİM
  • MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

TESLİMAT BİLGİLERİ

TESLİMAT BİLGİLERİ

1) Ödeme onayi alinmayan siparisler sevk edilmeyecektir.


 

2) Siparisler en geç 2 is günü içerisinde kargoya verilecektir. Eger bu süre asilacaksa müsteriye konu ile ilgili bilgi verilir. Firmamizin iradesi disinda olusabilecek ön görülemeyen aksakliklar yüzünden siparislerde gecikme yasanabilir. Bu durum yüzünden firmamiz sorumlu tutulamaz.


 

3) Tüm teslimatlar, anlasmali oldugumuz SÜRAT KARGO ile tarafiniza gönderilecektir.


 

4) Türkiye içi tüm siparisler için kargo ücreti KDV DAHIL 46.02 TL olup, alisverisi tamamlama asamasinda fatura tutarina eklenecektir. Sepet tutari KDV dahil 500 TL ve üzeri siparislerde kargo bedeli ücretsizdir.


 

5) Kargonuzu teslim alirken mutlaka kontrol ediniz. Kargonuzda yirtik, patlak veya islanma varsa kargoyu teslim eden personeli uyararak, tutanak tutulmasini saglayiniz. Kargo tutanagi olmadan ürün degisimi veya iadesi kesinlikle yapilmayacaktir.

İADE VE DEĞİŞİM

İADE VE DEĞİŞİM

IADE VE DEGiSiM

Orsanparca.com’ dan, yapacaginiz tüm ürünleri neden göstermeksizin 14 is günü içerisinde asagida yer alan bilgiler dogrultusunda iade edebilirsiniz.

1.    Iade etmek için talep ettiginiz ürünün satin alindigi gibi kusursuz, eksiksiz ve kullanilmamis olmasi gerekmektedir.
2.    Balata spreyleri  ve benzeri sivi ürünlerin iadesi durumunda ürünlerin kapaklari açilmamis olmasi gerekmektedir.
3.    Iade etmek istediginiz ürünün kutusu ve ambalaji gönderildigi gibi hatasiz olmasi gerekmektedir.
4.    Satis faturasinin asli olmadan iade islemi yapilamaz.
5.    Faturanizin firma adina kesilmesi durumunda, ürün iadesi için iade faturasi gerekmektedir.
6.    Ödediginiz bedelin, ileriki alisverislerinizde kullanabileceginiz sekilde düzenlemesi yapilacaktir.

Yukarida sözü edilen memnuniyet çerçevesindeki iade islemleri asagidaki durumlarda yapilamamaktadir.

1.    Bizim tarafimiza bilgi verilmeden iade islemi yapilamamaktadir.
2.    Ürünün kutusunda herhangi bir yirtik, ezik, darbe olmasi durumunda veya ürünün orijinal ambalaji olmadigi takdirde, ürünün iadesi yapilamamaktadir.

4822 sayili kanunla, degisik 4077 sayili Tüketicinin Korunmasi hakkindaki kanunda magazadan yapilan alisverislerde kosulsuz iade yoktur. Mesafeli satis çesidi olan telefon ve internet kanali ile yapilan satislarda ise 7 gün içinde cayma hakki tüketiciye kanunla verilmektedir. Mesafeli satista cayma hakkinin kullanilabilmesi Tüketicinin Korunmasi hakkindaki kanunda belirtilen kosullarin olusmasi gerekir. orsanparca.com gerekli gördügü durumlarda ayipli olmadigi halde degistirilmek istenen ve magazadan satin alinan ürünlerde degisim yapmama hakkini sakli tutar.

Iptal islemleri:

Degerli müsterilerimiz yanlis verdiginiz veya vazgeçtiginiz siparislerinizi iptal ettirebilirsiniz. Iptal ettirme isleminin hizli bir sekilde gerçeklesmesi için lütfen iletisim kismindaki telefon numaramizi kullanarak irtibata geçiniz. E-posta ile irtibatlarda gecikmeler yasanabilir. Bazen yogunluktan mailler geç kontrol edilmektedir. Ürünün kargoya verilmis olma ihtimali ortaya çikmaktadir. Iptal islemlerinde ürün kargoya verilmemis ise ücretin tamami islemi gerçeklestirdiginiz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmis ise kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapilir.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR


1.1. SATICI:
Ünvani: ORSAN BALATACILIK ITH.IHR.SAN.TIC.LTD.STI.
Adresi: ISTASYON MAH.YARIS ÇIKMAZI SOK NO:1/38-39 (ISTIM)TUZLA / ISTANBUL
Telefon: 0 850 800 07 13
Email: destek@orsanparca.com


1.2. ALICI("TÜKETICI"):
Adi/Soyadi/Ünvani: .............
Adresi :...............     
Telefon:...........      
Email: ..............     


MADDE 2- KONU
Isbu sözlesmenin konusu, TÜKETICI'nin www.orsanparca.com internet sitesinden elektronik ortamda siparisini yaptigi asagida nitelikleri ve satis fiyati belirtilen ürünün satisi ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkindaki Kanun hükümleri geregince taraflarin hak ve yükümlülüklerinin saptanmasidir.


MADDE 3- SÖZLESME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME VE TESLIMATA ILISKIN BILGILER
3.1- Sözlesme konusu mal veya hizmetin adi, adeti, KDV dahil satis fiyati, ödeme sekli ve temel nitelikleri
Ürün Adi ve Temel Nitelikleri    Adet    Satis Bedeli
(KDV dahil toplam Türk Lirasi)
..............    .....................    ..................
3.2- Ödeme Sekli :.............. ile ödeme
3.3- Diger yandan vadeli satislarin sadece Bankalara ait kredi kartlari ile yapilmasi nedeniyle, TÜKETICI, ilgili faiz oranlarini ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasindan ayrica teyit edecegini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri geregince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve TÜKETICI arasindaki kredi karti sözlesmesi kapsaminda uygulanacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.
Ayrica, Kredili satis imkaninin Bankalar tarafindan sadece Banka Müsterisi olan TÜKETICI'ye saglanmasi nedeniyle, TÜKETICI, ilgili faiz oranlarini ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasindan ayrica teyit edecegini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri geregince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve TÜKETICI arasindaki Aninda/Mesafeli Alisveris Kredisi sözlesmesi kapsaminda uygulanacagini kabul, beyan ve taahhüt eder. Kredi verme ve detayli ödeme planinizin olusturulmasi Bankaniz inisiyatifindedir.
3.4 - Iade Prosedürü:
TÜKETICI'nin cayma hakkini kullandigi durumlarda ya da siparise konu olan ürünün çesitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararlari ile TÜKETICI'ye bedel iadesine karar verilen durumlarda, ödeme seçeneklerine iliskin iade prosedürü asagida belirtilmistir:
a) Kredi Karti ile Ödeme Seçeneklerinde Iade Prosedürü
Alisveris kredi karti ile ve taksitli olarak yapilmissa, TÜKETICI ürünü kaç taksit ile aldiysa Banka TÜKETICI'ye geri ödemesini taksitle yapmaktadir. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamini tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarindan yapilan taksitli harcamalarin TÜKETICI'nin kredi kartina iadesi durumunda, konuya müdahil taraflarin magdur duruma düsmemesi için talep edilen iade tutarlari, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarina Banka tarafindan aktarilir. TÜKETICI'nin satis iptaline kadar ödemis oldugu taksit tutarlari, eger iade tarihi ile kartin hesap kesim tarihleri çakismazsa her ay karta 1 (bir) iade yansiyacak ve TÜKETICI iade öncesinde ödemis oldugu taksitleri satisin taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemis oldugu taksitleri sayisi kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarindan düsmüs olacaktir.
Kart ile alinmis mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmis oldugu sözlesme geregi TÜKETICI'ye nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade islemi söz konusu oldugunda ilgili yazilim araciligi ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutari Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü oldugundan yukarida anlatmis oldugumuz prosedür geregince TÜKETICI'ye nakit olarak ödeme yapilamamaktadir. Kredi kartina iade, SATICI'nin Banka'ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafindan yukaridaki prosedür geregince yapilacaktir.
TÜKETICI, bu prosedürü okudugunu ve kabul ettigini kabul ve taahhüt eder.
b) Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde Iade Prosedürü
Iade, TÜKETICI'den banka hesap bilgileri istenerek, TÜKETICI'nin belirttigi hesaba (hesabin fatura adresindeki kisinin adina veya kullanici üyenin adina olmasi sarttir) havale ve EFT seklinde yapilacaktir.
SATICI bankaya ürün bedelinin tamamini tek seferde geri öder.
Havale/EFT yoluyla alinmis mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmis oldugu sözlesme geregi TÜKETICI'ye nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade islemi söz konusu oldugunda ilgili yazilim araciligi ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutari Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü oldugundan yukarida anlatmis oldugumuz prosedür geregince TÜKETICI'ye nakit olarak ödeme yapilamamaktadir.
TÜKETICI, bu prosedürü okudugunu ve kabul ettigini kabul ve taahhüt eder.
3.5- Teslimat Sekli ve Adresi :
Teslimat Adresi : -----------------     
Teslim Edilecek Kisi: ----------     
Fatura Adresi : ---------------      
Paketleme, kargo ve teslim masraflari TÜKETICI tarafindan karsilanmaktadir. Kargo ücreti ........-TL olup, kargo fiyati siparis toplam tutarina eklenmektedir. Ürün bedeline dahil degildir. Teslimat , anlasmali kargo sirketi araciligi ile, TÜKETICI'nin yukarida belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim aninda TÜKETICI'nin adresinde bulunmamasi durumunda dahi Firmamiz edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmis olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, TÜKETICI'nin ürünü geç teslim almasindan ve/veya hiç teslim almamasindan kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu degildir. SATICI, sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile teslim edilmesinden sorumludur.


MADDE 4- CAYMA HAKKI


TÜKETICI , SATICI ile imzaladigi isbu Mesafeli Satis Sözlesmesi'nden 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai sart ödemeksizin cayma hakkina sahiptir. Cayma hakki süresi, hizmet ifasina iliskin sözlesmelerde sözlesmenin kuruldugu gün; mal teslimine iliskin sözlesmelerde ise TÜKETICI'nin veya TÜKETICI tarafindan belirlenen üçüncü kisinin mali teslim aldigi gün baslar. Ancak TÜKETICI, sözlesmenin kurulmasindan malin teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkini kullanabilir. Cayma hakki süresinin belirlenmesinde;
a) Tek siparis konusu olup ayri ayri teslim edilen mallarda, TÜKETICI'nin veya TÜKETICI tarafindan belirlenen üçüncü kisinin son mali teslim aldigi gün,
b) Birden fazla parçadan olusan mallarda, TÜKETICI'nin veya TÜKETICI tarafindan belirlenen üçüncü kisinin son parçayi teslim aldigi gün,
c) Belirli bir süre boyunca malin düzenli tesliminin yapildigi sözlesmelerde, TÜKETICI'nin veya TÜKETICI tarafindan belirlenen üçüncü kisinin ilk mali teslim aldigi gün esas alinir. Cayma bildiriminizi cayma hakki süresi dolmadan www.orsanparca.com'da yer alan kisisel üyelik sayfanizdaki kolay iade seçenegi üzerinden gerçeklestirebilirsiniz. Cayma hakkiniz kapsaminda öngörülen tasiyici siparis edilen ürünün tarafiniza teslim edildigi kargo firmasi olup, www.osanparca.com’da yer alan kisisel üyelik sayfanizdaki kolay iade seçeneginde geri gönderime iliskin detaylar açiklanmistir.
Tüketici asagidaki sözlesmelerde cayma hakkini kullanamaz:
a) Fiyati finansal piyasalardaki dalgalanmalara bagli olarak degisen ve SATICI veya saglayicinin kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere iliskin sözlesmeler.
b) Tüketicinin istekleri veya kisisel ihtiyaçlari dogrultusunda hazirlanan mallara iliskin sözlesmeler.
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek mallarin teslimine iliskin sözlesmeler.
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlari açilmis olan mallardan; iadesi saglik ve hijyen açisindan uygun olmayanlarin teslimine iliskin sözlesmeler.
d) Tesliminden sonra baska ürünlerle karisan ve dogasi geregi ayristirilmasi mümkün olmayan mallara iliskin sözlesmeler.
e) Malin tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlari açilmis olmasi halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine iliskin sözlesmeler.
f) Abonelik sözlesmesi kapsaminda saglananlar disinda, gazete ve dergi gibi süreli yayinlarin teslimine iliskin sözlesmeler.
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapilmasi gereken, konaklama, esya tasima, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eglence veya dinlenme amaciyla yapilan bos zamanin degerlendirilmesine iliskin sözlesmeler.
g) Elektronik ortamda aninda ifa edilen hizmetler veya TÜKETICI'ye aninda teslim edilen gayrimaddi mallara iliskin sözlesmeler.
h) Cayma hakki süresi sona ermeden önce, TÜKETICI'nin onayi ile ifasina baslanan hizmetlere iliskin sözlesmeler.  
i) TÜKETICI siparisine istinaden yurt içinden veya yurt disindan ithal / temin edilen ürünlerde cayma hakki kullanilamaz.


MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER


5.1- TÜKETICI, www.orsanparca.com internet sitesinde sözlesme konusu ürüne iliskin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder.
5.2- Ürün sözlesme tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde teslim edilecektir. Ürününün teslim edilmesi anina kadar tüm sorumluluk SATICI'ya aittir.
5.3- Sözlesme konusu ürün, TÜKETICI'dan baska bir kisi/kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi/kurulusun teslimati kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
5.4- SATICI, sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile teslim edilmesinden sorumludur.
5.5- Sözlesme konusu ürünün teslimati için isbu sözlesmenin bedelinin TÜKETICI'nin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.
5.6- Ürünün tesliminden sonra TÜKETICI'ya ait kredi kartinin TÜKETICI'nin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, TÜKETICI'nin kendisine teslim edilmis olmasi kaydiyla ürünün SATICI'ya gönderilmesi zorunludur.
5.7- Garanti belgesi ile satilan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin ayipli (arizali, bozuk vb.) halinde veya garanti kapsaminda ve sartlari dahilinde arizalanmasi veya bozulmasi halinde gerekli onarimin yetkili servise yaptirilmasi için sözkonusu ürünler SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafindan karsilanacaktir. 
5.8- 385 sayili vergi usul kanunu genel tebligi uyarinca iade islemlerinin yapilabilmesi için tarafiniza göndermis oldugumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulmasi ve imzalandiktan sonra tarafimiza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. Ürün iade ve degisimlerde kargo ücreti TÜKETICI tarafindan karsilanacaktir.
5.9- TÜKETICI, www.orsanparca.com internet sitesinden siparis verdigi ürünlerde siparise özel olarak yurtiçinden veya yurtdisindan tedarik edilmesi durumunda asagidaki hususlari kabul ettigini beyan eder.
  a) Tedarik süresi 3-60 is günü olup bu süre içinde  TÜKETICI siparisi iptal edemez.
  b) Tedarik edilen ürünlerde TÜKETICI cayma hakkini kullanamaz.
  c) Tedarik edilen ürünler döviz kuru veya fiyat degisiminden dolayi olusabilecek fiyat farkini  TÜKETICI ödemeyi kabul eder.


MADDE 6- UYUSMAZLIK VE YETKILI MAHKEME


Isbu sözlesme ile ilgili çikacak ihtilaflarda; Türk Mahkemeleri yetkili olup; uygulanacak hukuk Türk Hukuku'dur.
Türkiye Cumhuriyeti sinirlari içerisinde geçerli olmak üzere her yil Gümrük ve ticaret Bakanligi tarafindan ilan edilen degere kadar olan ihtilaflar için TÜKETICI isleminin yapildigi veya TÜKETICI ikametgahinin bulundugu yerdeki Il veya Ilçe Tüketici Hakem Heyetleri,söz konusu degerin üzerindeki ihtilaflarda ise TÜKETICI isleminin yapildigi veya TÜKETICI ikametgahinin bulundugu yerdeki Tüketici Mahkemeleri Yetkili olacaktir.
Siparisin gerçeklesmesi durumunda TÜKETICI isbu sözlesmenin tüm kosullarini kabul etmis sayilir.
SATICI : ORSAN BALATACILIK ITH.IHR.SAN.TIC.LTD.STI.
ALICI("TÜKETICI") :-------------
Tarih :----