• GİZLİLİK
 • GÜVENLİ ÖDEME

GİZLİLİK

GİZLİLİK

Degerli www.orsanparca.com Üyesi,

 

www.orsanparca.com, müsterilerine daha iyi hizmet verebilmek amaciyla bazi kisisel bilgilerinizi (isim, yas, ilgi alanlariniz, e-posta vb.) sizlerden talep etmektedir.

 

www.orsanparca.com sunucularinda toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanya çalismalari, müsteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanmasi ve istenmeyen e-postalarin iletilmemesine yönelik müsteri "siniflandirma" çalismalarinda sadece www.orsanparca.com bünyesinde kullanilmaktadir.

 

www.orsanparca.com, üyelik formlarindan topladigi bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimati olmaksizin, üçüncü sahislarla kesinlikle paylasmamakta, faaliyet disi hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadir.

 

www.orsanparca.com, e-posta adresleri ve üyelik formlarinda istedigi kisisel bilgilerin haricinde site kullanimi sirasinda izledigi, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadir.

 

Kisisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, www.orsanparca.com müsterilerine daha özel ve etkin bir alisveris deneyimi yasatmak amaciyla www.orsanparca.com is ortaklari ile paylasilabilmektedir. 

 

Müsteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri geregince resmi makamlara açiklama yapmak zorunda oldugu durumlarda resmi makamlara açiklanabilecektir. Müsterinin sisteme girdigi tüm bilgilere sadece Müsteri ulasabilmekte ve bu bilgileri sadece Müsteri degistirebilmektedir. Bir baskasinin bu bilgilere ulasmasi ve bunlari degistirmesi mümkün degildir.

 

Ödeme sayfasinda istenen kredi karti bilgileriniz, siteden alisveris yapan siz degerli müsterilerimizin güvenligini en üst seviyede tutmak amaciyla hiçbir sekilde www.orsanparca.com veya ona hizmet veren sirketlerin sunucularinda tutulmamaktadir. Bu sekilde ödemeye yönelik tüm islemlerin www.orsanparca.com arayüzü üzerinden banka ve bilgisayariniz arasinda gerçeklesmesi saglanmaktadir.

 

Üyelerimiz, www.orsanparca.com basvurarak kendisiyle ilgili;

 

Kisisel verilerin islenip islenmedigini ögrenme,

Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ögrenme,

Yurt içinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi üçüncü kisileri bilme,

Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin düzeltilmesini isteme,

Ilgili mevzuatta öngörülen sartlar çerçevesinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,

Ilgili mevzuat uyarinca yapilan düzeltme, silme ve yok edilme islemlerinin, kisisel verilerin aktarildigi üçüncü kisilere bildirilmesini isteme,

Islenen verilerin münhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çikmasina itiraz etme,

Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme,

haklarina sahiptir.

 

www.orsanparca.com, yukarida yer alan talepler uyarinca, gerekçeli olumlu/olumsuz yanitini, yazili veya dijital ortamdan gerçeklestirebilir. Talebe konu islemlerin bir maliyet gerektirmesi halinde, Kisisel Verilerin Korunmasi Kurulu tarafindan, 6698 Sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu’nun 13. Maddesine göre belirlenen tarife üzerinden ücret talep edilmesi mümkündür.

GÜVENLİ ÖDEME

GÜVENLİ ÖDEME

Ödeme Güvenligi

PayTR Sanal POS ve ödeme çözümleri, sadece bir ödeme/tahsilat araci degildir. Ayni zamanda güvenlik konusunda gelismis PCI DSS uyumlu teknik altyapisi ve alaninda tecrübeli personeli ile PayTR hem magazalarin ödeme güvenligini hem de magaza müsterilerinin kart güvenligini saglamaktadir. Böylece PayTR kullanan magaza (web sitesi) sahipleri güvenlik konusunda altyapi olusturmak ya da ek personel için harcama yapmak zorunda kalmazlar.

Sahtecilik Önleme

Online ödemelerde sahtecilik (fraud) profesyonelce ele alinmasi gereken bir konudur. Sektörün alaninda en köklü kurulusu olarak sahtecilik alaninda standartlarin çok üzerinde özel uygulamalarimiz ile hak sahiplerini güvende tutuyoruz. PayTR altyapisi sahtecilige karsi sektör bazinda çok sayida filtreler ile gelistirilmistir. Ayrica sahtecilik izleme personeli tarafindan yapilan ödemeler kontrol edilmekte ve süpheli durumlarda isleme onay verilmemektedir.

Kart Güvenligi

PayTR, SSL sertifikali ödeme sayfasi ve PCI-DSS uyumlulugu ile müsterilerinizin güvenli bir ortamda ödeme yapmalari için gerekli her türlü önlemi almistir. Böylece PayTR, müsterilerinizin ödeme yaparken olusabilecek endiselerini azaltmakta ve ödeme dönüsüm oraninizi artirmaktadir.

Verified by Visa
MasterCard SecureCode
PCI DSS
Comodo - Authentic Secure

PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kurulusu A.S. Kullanici Güvenlik Bildirgesi

Kullanicilarin Dikkatine;

Bilindigi üzere internet, birtakim teknik tedbirler alinsa bile yapisi itibariyle zaman zaman bireylerin kötü niyetli siber saldiri veya ataklarla karsilasabilecekleri, hiçbir zaman bu gibi risklerin sifira indirilmesinin mümkün olmadigi bir ortamdir.

Bu çerçevede internet kullanicilarinin; adlarina yetkisiz islemlerde bulunulmasi, birtakim yaniltici içeriklerle muhatap olunmasi, sahtekarlik, dolandiricilik gibi eylemler dolayisiyla zarara ugramasi, kullandiklari cihazlara virüs bulasmasi, siber saldirilar neticesinde sifre, kullanici bilgisi gibi birtakim gizli bilgilerin ele geçirilmesi, kullanilmasi veya ifsasi gibi tehlikelerle karsilasma olasiligi her zaman söz konusudur.

Sirketimiz, internet araciligiyla sunmus oldugu hizmetler bakimindan yukarida bahsi geçen riskleri en aza indirmek ve özellikle de yetkisiz islemlerin önüne geçmek amaciyla teknolojinin sagladigi bütün imkanlardan faydalanmaya çalismakta ve bu dogrultuda gerekli tedbirleri alarak periyodik olarak sistemlerinin güvenligine iliskin gerekli kontrolleri gerçeklestirmektedir.

Bununla birlikte yukarida belirtilen risklerin hiçbir sekilde muhatabi olunmamasi için Sirketimizce alinan tedbirlere ek olarak siz Kullanicilarimizin da bilinçli bir sekilde hareket etmesi ve internet üzerinden gerçeklestirilen islemlerde gerekli bireysel önlemleri almasi önem arz etmektedir. Bu kapsamda Sirketimizce sunulan hizmetlerle ilintili olarak ortaya çikabilecek riskleri bertaraf etmek adina özellikle asagida yer verilen hususlara tarafinizca özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir;

 • Elektronik para yükleme islemleriniz için www.paytr.com adresini veya Sirketimizce kullaniminiza sunulan mobil uygulama veya platformlari kullanin.
 • Islem ve bakiye bilgilerinizi www.paytr.com adresinden takip edebilirsiniz.
 • Gerçeklestirdiginiz islemlere ait dekontlar, talebiniz durumunda sistemimize kayitli e-posta adresinize ya da iletisim adresinize iletilecektir.
 • Internet tarayicinizin adres çubugunda çikan yesil kilit simgesi, sitenin Paytr Ödeme ve Elektronik Para Kurulusu A.S.’ye ait oldugunu gösterir ve internet adresini güvenli olarak kullanabileceginiz anlamina gelir. Bu çerçevede internet sitemize gerçeklestirdiginiz erisimlerde ve sitemiz üzerinden islem yaparken mutlaka adres çubugunda yesil kilit simgesinin görünür durumda olup olmadigini kontrol edin; bu simgenin bulunmamasi durumunda isleminizden vazgeçerek durumu derhal 
 • adresine posta göndererek veya +90 850 441 32 66 numarali çagri merkezimizi arayarak bize bildirin.
 • Sirketimiz tarafindan iletilmedigi müddetçe diger internet sitelerinde önünüze çikan, e-posta ya da SMS’lerde yer alan ve Sirketimize ait internet adresine ya da mobil uygulamalara baglanti saglayacagini belirten baglanti ya da içeriklere güvenmeyin. Bu baglantilari erisim için kullanmayin; erisiminizi dogrudan internet adresimiz ya da mobil uygulamalarimiz üzerinden gerçeklestirmeye özen gösterin.
 • Internet sayfamiz üzerinden hesabiniza erismek istemeniz durumunda, erisim için kullanilacak tek kullanimlik SMS sifresi telefonunuza iletilmektedir. SMS sifrenizin cep telefonunuza SMS mesaji olarak iletilmesinde aksaklik yasamaniz halinde derhal 
 • adresine posta göndererek veya +90 850 441 32 66 numarali çagri merkezimizi arayarak ya da internet sitemizde bulunan iletisim formunu doldurarak durumu bildirin.
 • Hesap numaranizi, kullanici bilgilerinizi ve sifrenizi mutlaka korumaniz ve gizli tutmaniz gerekir; bu sorumluluk tamamen tarafiniza aittir. Bu bilgilerin üçüncü kisiler tarafindan kullanilmasi dolayisiyla dogabilecek zarar ve kayiplardan Paytr Ödeme ve Elektronik Para Kurulusu A.S. sorumlu degildir. Kullanici olarak tarafinizin sahip oldugu hak ve sorumluluklar sirketimizle imzalamis oldugunuz çerçeve sözlesme içerisinde açikça yer almaktadir. Bu çerçevede kullanimlarinizi gerçeklestirirken mutlaka ilgili sözlesme ile tarafiniza yüklenen sorumluluklarin bilincinde olarak hareket edin.
 • Hesap bilgilerinizi ve/veya sifrenizi cüzdaninizda ya da çantanizda yazili olarak tasimayin. Söz konusu bilgilerinizi sakladiginiz fiziksel ya da elektronik ortamlara erisimin yalnizca tarafinizca gerçeklestirilmesini garanti altina alacak tedbirler alin. Söz konusu bilgileri mutlaka ezberleyin ve hesap ve/veya sifre bilgilerinin yazili oldugu belgeleri baskalarinin ulasabilecekleri yerlerde saklamayin ve bu bilgileri üçüncü kisilerle paylasmayin.
 • Dolandiricilik girisimlerine maruz kalmamak adina hesap bilgilerinizi ve/veya sifrenizi sirket personeli dahil olmak üzere hiç kimse ile paylasmayin. Dolandiriciliga ugradiginizdan süphelendiginiz bir durumda zaman kaybetmeden 
 • adresine posta göndererek veya +90 850 441 32 66 numarali çagri merkezimizi arayarak durumu bildirin.
 • Kullandiginiz sifrenin, tahmini ya da erisilmesi zor güçlü bir sifre olmasina özen gösterin. Bu çerçevede özellikle hesap bilgilerinizi ve/veya sifrenizi herkes tarafindan bilinir ya da kolaylikla ulasilabilmesi mümkün kimlik veya kisilik bilgilerinizle iliskili unsurlari içerecek tarzda belirlemeyin.
 • Giris yaparken klavye ya da ekrani izleyen kisilerin varligina dikkat edin; etrafinizdaki kisilerin hesap bilgilerinizi ve/veya sifrenizi görmesine engel olacak sekilde bu bilgileri girmeye özen gösterin.
 • Sirketimiz tarafinizca bu yönde bir talepte bulunulmadikça hiçbir zaman müsterilerinin sifrelerini soran, kisisel bilgilerini talep eden veya güncellenmesini isteyen e-posta veya SMS göndermez. Bu yönde bir bildirimin ulasmasi halinde bilgilerinizi paylasmayin ve 
 • adresine posta göndererek veya +90 850 441 32 66 numarali çagri merkezimizi arayarak bize durumu bildirin.
 • Güvenliginiz ve mahremiyetinize iliskin olarak sirketimiz tarafindan sözlü veya yazili olarak bildirilen her türlü talimata uymaya özen gösterin.
 • Kullandiginiz internet tarayicisini periyodik araliklarla ve gerektiginde güncelleyin.
 • Sirketimiz tarafindan kullaniminiza sunulan mobil uygulamalarin son sürümünü kullandiginizdan emin olun.
 • Kullandiginiz cihazlarda virüs koruma sistemlerinin ve/veya güvenlik duvarlarinin etkin biçimde kullanildigindan emin olun.
 • SMS sifresi gönderiminde kullanilan telefonunuzun ya da SIM kartinizin kaybolma, çalinma, zorla alinma gibi herhangi bir nedenle elinizden çikmasi halinde vakit kaybetmeden 
 • adresine posta göndererek veya +90 850 441 32 66 numarali çagri merkezimizi arayarak durumu bildirmeniz gerekmektedir.
 • Hizmet aliminda yasadiginiz aksakliklara yönelik sikayetlerinizi +90 850 441 32 66 numarali çagri merkezimizi arayarak ya da www.paytr.com internet adresinde yer alan Bize Ulasin bölümünden bildirebilirsiniz.
 • Sunulan hizmetlere iliskin bilgilendirmelere, kesintilere, duyuru ve uyarilara www.paytr.com internet adresi veya sirketimizce kullaniminiza tahsis edilen magaza paneli üzerinden ulasabilir ya da +90 850 441 32 66 numarali çagri merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
 • www.paytr.com internet adresimizden ya da +90 850 441 32 66 numarali çagri merkezimiz disindaki herhangi bir kanal araciligi ile gelen bilgilere itibar etmeyiniz.
 • Sirketimizce gönderilecek bildirimlerde sirketimiz bilgisini teyit etmeye yarayan bilgilerin varliginin bulunup bulunmadigini kontrol edin.
 • Sirketimizin herhangi bir kampanyaya katilim için tarafinizdan kullanici ve sifre gibi kisisel bilgilerinizi talep etmeyecegini unutmayin.