İADE VE DEĞİŞİM


Orsanparca.com’ dan, yapacağınız tüm ürünleri neden göstermeksizin 14 is günü içerisinde aşağıda yer alan bilgiler doğrultusunda iade edebilirsiniz.

1.   İade etmek için talep ettiğiniz ürünün satın alındığı gibi kusursuz, eksiksiz ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

2.   Balata spreyleri ve benzeri sivi ürünlerin iadesi durumunda ürünlerin kapakları açılmamış olması gerekmektedir.

3.   İade etmek istediğiniz ürünün kutusu ve ambalajı gönderildiği gibi hatasız olması gerekmektedir.

4.   Satış faturasının asli olmadan iade işlemi yapılamaz.

5.   Faturanızın firma adına kesilmesi durumunda, ürün iadesi için iade faturası gerekmektedir.

6.   Ödediğiniz bedelin, ileriki alışverişlerinizde kullanabileceğiniz şekilde düzenlemesi yapılacaktır.Yukarıda sözü edilen memnuniyet çerçevesindeki iade işlemleri aşağıdaki durumlarda 

yapılamamaktadır.

1.   Bizim tarafımıza bilgi verilmeden iade işlemi yapılamamaktadır.

2.   Ürünün kutusunda herhangi bir yırtık, ezik, darbe olması durumunda veya ürünün orijinal ambalajı olmadığı takdirde, ürünün iadesi yapılamamaktadır.4822 sayılı kanunla, değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunda mağazadanyapılan alışverişlerde koşulsuz iade yoktur. Mesafeli satış çeşidi olan telefon ve internet kanalı ile yapılan satışlarda ise 7 gün içinde cayma hakki tüketiciye kanunla verilmektedir. Mesafeli satışta cayma hakkinin kullanılabilmesi Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunda belirtilen koşullarınoluşması gerekir. orsanparca.com gerekli gördüğü durumlarda ayıplı olmadığı halde değiştirilmekistenen ve mağazadan satın alınan ürünlerde değişim yapmama hakkini saklı tutar.

İPTAL İŞLEMLERİ:

Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. İptal ettirme işleminin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için lütfen iletişim kısmındaki telefon numaramızı kullanarak irtibata geçiniz. E-posta ile irtibatlarda gecikmeler yaşanabilir. Bazen yoğunluktan mailler geç kontrol edilmektedir. Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıkmaktadır. İptal işlemlerinde ürün kargoya 

verilmemiş ise ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmiş ise kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapılır.


ORSAN BALATACILIK